Посета Сајму књига

И ове школске године, ученици наше школе посетили су Сајам књига. Ученици седмог и осмог разреда, у пратњи одељењских старешина Јасмине Вукојевић и Милована Никшића, као и наставнице српског језика Тамаре Анастасијевић, реализовали су овај културни догађај у четвртак, 24. октобра 2019. године, у време „Ђачког дана“, традиционално намењеног посети ученика.

Задовољство нам је што је ова посета протекла у најбољем реду; ученици и наставници су уживали у разгледању и куповини књига, дружењу и шетњи. Уверили смо се и овог пута због чега је ова регионално највећа манифестација посвећена књизи, позната као Празник књиге. Шездесет четврти међународни београдски сајам књига, под слоганом „Писмо=глава“, окупио је рекордни број посетилаца. Драго нам је што смо били део ове веома важне манифестације за ауторе, издаваче и дистрибутере књига, љубитеље писане речи, а посебно за децу и младе, за усвајање и неговање навика и осећаја за читање.